ENGLISH

*TARNÓW. 1000 LAT NOWOCZESNOŚCI - WYSTAWA GŁÓWNA


WYSTAWA ODBYWA SIĘ W PARKU W MOŚCICACH, NA DWORCU PKP W MOŚCICACH, NA TERENIE ZAKŁADÓW AZOTOWYCH W MOŚCICACH, NA ŚCIANIE MUZEUM OKRĘGOWEGO W TARNOWIE, W CENTRUM SZTUKI MOŚCICE ORAZ KILKI INNYCH ZASKAKUJĄCYCH MIEJSCACH.
NA WYSTAWĘ SKŁADAJĄ SIĘ PRACE ARTYSTÓW, ARCHITEKTURA ORAZ RELIKTY ZREALIZOWANYCH W NIEWIELKIEJ CZĘŚCI PLANÓW ROZBUDOWY MIASTA.


WYSTAWA ROZGRYWA SIĘ W PRZESTRZENI MIASTA TARNOWA I JEGO PRZEMYSŁOWEJ DZIELNICY MOŚCICE. NA SZLAKU PODRÓŻY PO MODERNISTYCZNEJ IDEI ZNAJDUJĄ SIĘ PRACE ZAPROSZONYCH ARTYSTÓW, ARCHITEKTURA I RELIKTY NIEZREALIZOWANYCH MODERNISTYCZNYCH ZAŁOŻEŃ ROZWOJU MIASTA.


W 2010 ROKU UKAZAŁA SIĘ KSIĄŻKA TARNÓW. 1000 LAT NOWOCZESNOŚCI. STANOWI ONA UŻYTECZNĄ BAZĘ TEKSTÓW I ILUSTRACJI DLA WYSTAWY. KATALOG Z DOKUMENTACJĄ PROJEKTU ORAZ ANGIELSKA WERSJA KSIĄŻKI UKAŻĄ SIĘ NA PRZEŁOMIE 2010 - 2011 ROKU.


ARTYŚCI:

Olaf Brzeski
Rafał Bujnowski
Łukasz Jastrubczak
Paulina Ołowska (wraz ze studentami California College of the Arts w San Francisco: Fredericko Alvarado, Matt Endler, Melissa Dickenson, William Emmert, Bean Gilsdorf, Kevin Krueger, Blaz Pirnat)
Agnieszka Polska
Katarzyna Przezwańska
Wilhelm Sasnal
Monika Sosnowska
Marcin Zarzeka

KURATOR:

Dawid Radziszewski

Otwarcie:
27 sierpnia 2011
godzina 2000
Wystawa trwa do 30 września 2011Przewodnik oraz mapy dostępne TU
bądź w wersji drukowanej w:
BWA W Tarnowie
CSW W Mościcach
Galerii ZPAFiSka w Krakowie